HomeAktualności z regionuKiedy ruszą inwestycje?

Kiedy ruszą inwestycje?

rozana lecDeszczowa aura podwójnie dała się we znaki mieszkańcom „Kwiatowego osiedla”. Nieutwardzone drogi zamieniły się w błotnistą breję. Irytowały ogromne kałuże przed posesjami. Na domiar złego na osiedlu nie ma lamp. Po zapadnięciu zmroku lepiej nie wychodzić z domów.
Młode osiedle na obrzeżach miasta z pewnością prezentowałoby się atrakcyjnie, gdyby nie brak potrzebnych inwestycji.
– Szczególnie podczas takiej niekorzystnej pogody życie na osiedlu jest trudne – mówi jeden z mieszkańców. – Spacerować można tylko w kaloszach. Ludzie i samochody grzęzną w błocie. Do domu przynosi się te wszystkie brudy. Spodziewaliśmy się, że władze miasta szybciej zrealizują najpotrzebniejsze na osiedlu prace remontowe.
– Czekamy też na oświetlenie – dodaje kolejny łęczycanin.
Magistrat informuje, że „Zieleń Miejska” w Łęczycy wykonuje prace związane z równaniem nawierzchni gminnych dróg gruntowych. W tym roku wydatki na kruszenie gruzu z inwestycji wyniosły 7 843,77 zł. Jednostka wykorzystuje kruszywo, które uzyskała z remontów w latach ubiegłych. W ramach własnych prac wyrównano: os. Królów Polskich, os. Kwiatowe, ul. B. Prusa. ul. Krótką. Prace związane z równaniem nawierzchni wykonywano w I kwartale bieżącego roku, a także w II połowie roku. Obecnie prowadzone są prace na terenie osiedla Kwiatowego oraz drodze dojazdowej do ogródków rodzinnych „Irys”. Natomiast w roku ubiegłym równanie nawierzchni dróg oprócz Zieleni Miejskiej wykonały firmy zewnętrzne, których wynagrodzenie wyniosło łącznie 10 465,50 zł. Podczas ubiegłorocznych prac wyrównywano m.in. drogi na osiedlu Kwiatowym, Królów Polskich i Waliszew.
Urząd odniósł się także do kwestii związanej z brakiem oświetlenia.
„Obecnie zlecono przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej montażu oświetlenia hybrydowego na osiedlu kwiatowym – odpowiada łęczycki magistrat. – To najlepszy rodzaj oświetlenia z kilku powodów. Na pokrycie kosztów instalacji takiego systemu oświetlenia ulicznego możemy pozyskać środki z WFOŚiGW, który wspiera rozwiązania ekologiczne. Jest też wyraźnie tańszy w eksploatacji ze względu na pobór energii z odnawialnych źródeł”.
tekst i fot. (zz)

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.